Filtry powietrza i materiały filtrujące dla przemysłu

Proton Filters to firma zajmująca się produkcją filtrów oraz wymiennych wkładów filtracyjnych. Wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesny park maszynowy pozwalają nam tworzyć najwyższej jakości filtry znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, a także sprzęcie codziennego użytku – produkujemy m.in. filtry do odkurzaczy oraz samochodów. Przy produkcji uwzględniamy potrzeby firm reprezentujących różne gałęzie przemysłu i różne branże. Obok produkcji i sprzedaży filtrów powietrza, zajmujemy się również projektowaniem filtrów na specjalne zamówienie oraz świadczymy usługi naprawcze filtrów.

Filtry dla rolnictwa i przemysłu

Precyzyjne oczyszczanie cieczy i gazów jest niezbędnym etapem produkcji m.in. w hutach, rafineriach, zakładach chemicznych, ale też w przedsiębiorstwach specjalizujących się w przetwórstwie tworzyw sztucznych oraz obróbce metali. Filtry przemysłowe muszą spełniać wysokie wymagania co do precyzji, jakości i wydajności; tu nie warto zdawać się na niesprawdzone rozwiązania, bo koszty takich nieprzemyślanych decyzji mogą być ogromne.

Filtry do pojazdów i obiektów

Dzięki zastosowaniu filtrów powietrze jest uwalniane od pyłu oraz innych zanieczyszczeń mogących stanowić zagrożenie np. dla silników, oraz innych części urządzeń. Kluczem do efektywnego działania filtra powietrza jest jego precyzyjne wykonanie oraz wykorzystanie odpowiedniego materiału filtrującego, ale warto pamiętać, że filtry powietrza są nieodzowne nie tylko w przemyśle, ale też w wielu urządzeniach wykorzystywanych np. w gospodarstwach domowych, w handlu czy różnego rodzaju obiektach i instytucjach takich jak szkoły, biura, szpitale czy centra handlowe jako filtry wentylacyjne – czyli wszędzie tam, gdzie czyste powietrze jest bardzo pożądane. Dzięki bogatemu asortymentowi filtrów powietrza można je dostosować do swoich potrzeb. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących filtrów jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą filtrów powietrza i przemysłowych naszej produkcji.