Materiały filtracyjne

Posiadamy w naszym asortymencie szeroki ofertę papierów filtracyjnych,włóknin filtracyjnych oraz chromoniklowych i ocynkowanych sit i siatek filtracyjnych. W naszej ofercie znajdują się także poliestrowe i polipropylenowe włókniny filtracyjne. Oferujemy także materiał filtracyjny w formatkach oraz przegrody filtracyjne montowane w kasetach zgodnie z wymaganiami naszych klientów.

Jednym z naszych  produktów są filtry  patronowe. Zadaniem  tych filtrów  jest skuteczne oczyszczenie-odpylenie powietrza z zanieczyszczeń powstałych w trakcie procesów produkcyjnych. W zależności od skuteczności filtra patronowego oczyszczone powietrze zostaje ponownie wyprowadzone na halę produkcyjną lub poza nią. Mając na uwadze poprawienie skuteczności produkowanych przez nas filtrów patronowych oprócz standardowo używanych materiałów filtracyjnych takich jak:

Wprowadziliśmy do naszej oferty nowe materiały filtracyjne takie jak:

  • poliester pokryty membraną PTFE
  • poliester antystatyczny
  • poliester z napyloną warstwą PTFE
  • poliester z wysoko skuteczną warstwą NANO włókien
  • kompozytowy materiał celulozowo-poliestrowy z wysoko skuteczną warstwą NANO włókien

Zastosowanie nowych wysoko skutecznych materiałów filtracyjnych w produkowanych przez nas filtrach patronowych zdecydowanie poprawiło skuteczność oczyszczania powietrza. Tak oczyszczone-odpylone powietrze może bez obaw powrócić na halę produkcyjną. Zastosowanie tego typu rozwiązania przekłada się z kolei na znaczne oszczędności ciepła zwłaszcza w okresie zimowym.